دستگاه دفع حشرات و موش ریدکس پلاس - مطالب مرداد 1388

رهبر حزب محافظه‌کار به نخست وزیر انگلیس: بیا مثل ایران مناظره کنیم

نویسنده : سلام چهارشنبه 14 مرداد 1388 04:51 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

«دیوید کامرون» رهبر حزب مخالف دولت از گوردون براون، نخست وزیر انگلیس خواست به سبک و سیاق کشورهایی چون ایران با او مناظره تلویزیونی کند.

روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی نوشت: “گوردون براون ممکن است سنت شکنی کرده و در طول رقابت های انتخابات عمومی سال آینده به مناظره تلویزیونی رودررو با کامرون بپردازد.”

در این صورت براون به اولین نخست وزیر انگلیس تبدیل می شود که در یک مناظره زنده تلویزیونی مشابه مناظره میان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا و ایران شرکت می کند.

براساس این گزارش در طول چند سال گذشته رهبران اپوزیسیون انگلیس بارها نخست وزیران این کشور را به شرکت در مناظره زنده دعوت کرده اند اما همواره درخواست آنها رد شده است.

اما این بار به نظر می رسد درخواست کامرون رهبر حزب محافظه کار با موافقت براون مواجه شود، نکته ای که لرد ماندلسون مشاور نزدیک براون برآن صحه گذاشته، گرچه یک سخنگوی دولت این ایده را رد کرده است.

کامرون اخیراً در نامه ای به براون با ذکر مثالی هایی از مناظره های برگزارشده در ایران و سایر کشورها نوشت: “آقای براون! حتی ایران نیز در انتخابات اخیر خود شاهد برگزاری مجموعه ای از مناظره های تلویزیونی بود. نظیر این مناظره ها از استرالیا و آمریکا گرفته تا برزیل و اندونزی نیز برگزار شده است. به پروسه دموکراتیک ما شور و نشاط می بخشد، رای دهندگان را درگیر می کند و عامل بازگردانی اعتماد به سیاست هاست.”

رهبر حزب محافظه کار افزود: “شما قبلاً مخالفت می کردید که مناظره تلویزیونی ضرورتی ندارد چونکه مسائل هر هفته در پارلمان به بحث گذاشته شده و پخش تلویزیونی می شود اما من می خواهم این شانس را در انتخابات آینده به مردم بسیار بیشتری بدهم تا شاهد مناظره ما باشند.”

یک منبع دولتی در واکنش به پیشنهاد کامرون و موافقت لرد ماندلسون گفته است: “ما هیچ برنامه ای برای این مناظره ها نداریم. ما هر هفته در مجلس عوام مناظره برپا می کنیم با این حال هیچ چیزی منتفی نیست.”

در عین حال شبکه پخش کننده این مناظره ها نیز مورد اختلاف است به طوری که BBC حق پخش این برنامه را برای خود می داند حال آنکه شبکه های رقیب از جمله اسکای و ITV نیز مایل به پخش این مناظره ها هستند.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic